Implanty

Implanty stomatologiczne są śrubkami, które zastępują korzenie zębów, które zostały utracone. Implanty umożliwiają przywrócenie estetyki i funkcji żucia poszczególnych części zęba. Implanty mogą występować zarówno w szczęce jak i żuchwie. Implanty łączą się z kością i dzięki temu powstaje sztuczny ząb ( tak często nazywany jest implant), który powoduje estetyczny wygląd jamy ustnej. Implantologia zajmuje się zarówno pojedynczymi ubytkami jak i bezzębiem, w razie utraty zęba implant jest jedynym wyjściem z sytuacji.

Uzupełnienia pojedyncze

W przypadku, gdy w szczęce bądź w żuchwie brakuje jednego zęba, można go zastąpić koroną protetyczną wraz z implantem. Implanty są wszczepiane w miejsce, gdzie brakuje zęba. Leczenie zaczyna się od zdjęcie RTG zęba, potem wszczepia się implant, a warto pamiętać, że taki zabieg trwa tylko 20 minut. Potem następuje preparacja, czyli czekanie na ostateczny efekt wszczepienia się implantu w korzeń zęba.

Uzupełnienia kilku brakujących zębów

Jeśli w swoim uzębieniu brakuje Wam kilku zębów, implanty wraz z mostem protetycznym będą dobrym rozwiązaniem. Most protetyczny wykonuje się na wcześniej wszczepionych implantach. Oto kilka funkcji mostów protetycznych:

  • mosty zapobiegają kurczeniu się szczęki
  • mosty poprawiają wygląd jamy ustnej podczas uśmiechania się
  • mosty zapobiegają przemieszczeniu się zębów

Leczenie bezzębia

Bezzębie to coraz bardziej popularny problem, pacjentów, którzy zgłaszają się do gabinetów dentystycznych. Można w tym celu użyć implantów do protez stałych i ruchomych. Powoduje to, że w zaledwie kilkanaście mamy nową szczękę, dzięki której czujemy się swobodnie i możemy jeść wszystkie smakołyki.